Общественная организация

Запорожская Областная Туристическая Ассоциация

(061) 212-39-22 Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

«Покрова на Хортиці» запрошує на свято!

Фестиваль пройде з нагоди свят Покрови Пресвятої Богородиці, Дня українського козацтва, Дня захисника України та Дня визволення міста Запоріжжя.

За ініціативи Запорізької обласної державної адміністрації, Запорізької обласної ради, при підтримці Міністерства культури України з 2010 року проводиться іміджевий багатокомпонентний культурологічний проект - Всеукраїнський козацький фестиваль «Покрова на Хортиці».

Організатори фестивалю - Департамент культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації; Національний заповідник «Хортиця»; комунальна установа «Обласний методичний центр культури і мистецтва» Запорізької обласної ради.

Фестиваль присвячено популяризації історії, популяризації нашої Хортиці, саме тому фестиваль має на меті подальший розвиток національної культури, пропаганду традицій українського козацтва в сучасному інтерактивному просторі. Ця культурно-мистецька подія, під гаслом «Хортиця єднає Україну!» є яскравим свідченням національного та духовного відродження країни. Учасників фестивалю більше 500 - це професіональні та аматорські творчі колективи та виконавці з усієї України та області, майстри з традиційних видів народної творчості з усіх районів та міст області.

Заходи фестивалю триватимуть п’ять днів.

Програма фестивалю насичена та різноманітна:

11-15 жовтня. В рамках фестивалю - культурно-масові, науково-освітні заходи в навчальних закладах області всіх типів та рівнів акредитації, бібліотеках, музеях області, Запорізькій організації Національної спілки художників України, Національному заповіднику «Хортиця» та на базі ТОВ “Будинок культури “ЗАЗ”.

З 11 до 15 жовтня в навчальних закладах області проходять тематичні заходи, направлені на підвищення ролі традиційної культури, на формування патріотизму та духовності. У бібліотеках області пройдуть виставки краєзнавчої літератури «Запорізький край – козацька столиця України», у музеях – тематичні виставки та експозиції. Обласний художній музей підготував виставку «Україна козацька в творах художників». 12 жовтня о 15.00 у виставковій залі Запорізької організації Спілки художників України відбудеться відкриття виставки запорізьких митців.

13 жовтня з 16.00 – у Палаці культури ТОВ «ЗАЗ» пройде Всеукраїнський дитячо-молодіжний фестиваль «Краса і гордість козацького краю».

14 жовтня з 10-00 до 17-00 відбудуться основні заходи фестивалю з нагоди Свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня українського козацтва, Дня захисника України, Дня визволення міста Запоріжжя, Дня Української Повстанської Армії, у колисці запорозького козацтва, на славетній Хортиці.

В рамках Свята:
10.00 Літургія в Церкві Покрови Пресвятої Богородиці.
12.00 Театралізований пролог у виконанні артистів академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. В.Г. Магара на головній сцені.
12.40 Концерт на головній сцені за участю професійних та аматорських колективів областей України. В концертній програмі фестивалю своє мистецтво демонструватимуть 24 професійних та аматорських колективи і окремих виконавця з 6 областей України: Вінницької, Донецької, Дніпропетровської, Луганської, Миколаївської, Запорізької, майже 500 учасників. Запорізьку область представлятимуть 16 творчих колективів та окремих виконавців, серед яких відомі в Україні та за її межами ансамбль народної пісні та побутового танцю «Оксамит», народний ансамбль української народної пісні та музики «Чумацький шлях», народний фольклорний чоловічий ансамбль «Бунчук», народний ансамбль танцю «Байда» Палацу культури «Титан», народний вокальний ансамбль «Горицвіт» Палацу культури металургів ТОВ «Соціальні ініціативи Запоріжжя», народний ансамбль запорізької поліції «Пернач», народний хор «Червона калина» та зразковий фольклорний колектив «Родослав» Палацу культури «Сучасник» м. Енергодара, народний вокальний ансамбль «Вечірня зіронька» та «Спецефект» Оріхівського району, народний ансамбль «Запорізькі обереги» та ансамбль сучасного танцю «Star light» Мелітопольського училища культури, чоловічий гурт «Байдак» Токмацького міського будинку культури та народний ансамбль народної пісні «Золотий гомін» Бердянського державного педагогічного університету. Також в концерті беруть участь композитор-пісняр, заслужений артист естрадного мистецтва України Анатолій Сердюк та відома запорізька співачка, автор-виконавець Жанна Вім.
13.00 У Малому Коші (біля корчми) для дітей відбудеться вистава обласного театру ляльок «Микита Кожум’яка».
16.00 У виконанні козацького ансамблю пісні і танцю «Запорожці» обласної філармонії відбудеться ландшафтне театралізоване дійство «Покровський ярмарок».
10.00-17.00 Програма «Національного подвір’я» біля пам’ятника Тарасу Бульбі буде насичена ідеями духовного відродження та європейської інтеграції. 40 національно - культурних товариств Запорізького краю, близько 50 творчих колективів та окремих виконавців представлять перлини національних культур, традицій, звичаїв, кращих зразків народної творчості та кухні. Вже традиційно на фестивалі «Покрова на Хортиці» українці, німці, греки, болгари, вірмени, грузини, поляки, білоруси, татари, албанці, литовці, азербайджанці, чехи, чеченці, євреї, асірійці, араби, роми створять міжнаціональний танцювальний флешмоб з болгарською «хора», грузинською «лезгинкою», українським «гопаком». Цьогоріч на подвір'я завітають почесні гості з Києва: єгипетська діаспора - керівник Валід Атія, головний редактор інформаційного порталу «Україна по-арабськи» Мохаммад Фараджаллах та голова комісії з питань міжнаціональних відносин громадської ради при Міністерстві культури України, голова Всеукраїнської громадської організації «Діаспора чеченського народу» Сальман Садаєв, Федерація грецьких товариств України - голова Олександра Проценко-Пічаджи, представники комунальної установи «Центр культури і дозвілля селища Старий Крим» - директор Наталя Кожевнікова, гості з Маріупольського району та управління культури і туризму Маріупольської міської ради Донецької області. Також на подвір'ї учасники Всеукраїнського дитячо-молодіжного фестивалю «Краса і гордість козацького краю» презентують дефіле в національних костюмах.

На Козацькому колі народні майстри з усієї України презентуватимуть свої вироби. Географія учасників широка: Західну Україну представляють майстри з Івано-Франківщини, які привезуть вироби з дерева, вовни, традиційні карпатські сувеніри, а майстри з Рівненщини дадуть змогу поласувати пряниками та бубликами; з Півночі країни їдуть майстри з Сумщини та Чернігівщини, що представлять вироби з металу, глини, дерева та скла. Зі Сходу країни їдуть майстри Харківщини та Дніпропетровщини з вишиванками, виробами гончарного мистецтва, смачними пряниками і вареним медом, етнічними сувенірами. Центр України представляють майстри Київщини, Черкащини, Полтавщини, що презентують традиційні промисли цього регіону. І, звичайно, широко представлені вироби народних умільців із Запоріжжя та області: гончарство, ткацтво, валяння, вишивка, вироби з металу, різноманітні смаколики.

Протягом дня на майданчику біля ІКК «Запорозька Січ» (з боку Дніпра) мешканців та гостей міста розважатиме своїм виступом гурт історичних реконструкторів «Запорозькі козаки». Також всі матимуть змогу взяти участь у цікавих дійствах, які широко будуть представлені на площі біля пам'ятника Тараса Бульби: в інтерактивній програмі «Козацький писар» та «Дитяча майстерня», костюмованій виставі «живих скульптур», «Козак і козачка».

У Церкві Покрови Пресвятої Богородиці працюватиме виставка ікон та церковного приладдя.
Вперше в рамках фестивалю відбудеться туристична виставка «Гостинне Запоріжжя». Відвідувачі зможуть ознайомитися з пропозиціями музеїв та заповідників, сільських зелених садиб та інших туристичних об’єктів Запорізької області. Туристичні об’єкти краю будуть представлені на стенді Запорізького обласного туристично-інформаційного центру – зокрема й інформація про транспортне сполучення, готельні послуги та загалом про туристичну інфраструктуру. На стенді буде й інформація і про сам фестиваль «Покрова на Хортиці».
Заходи фестивалю - безкоштовні для відвідувачів.

Запрошуємо на фестиваль запоріжців та гостей міста!

  • Туризм

    второе приоритетное направление стратегии регионального развития Запорожской области до 2015 года

  • 1
  • 2
  • Запорожский областной туристическо-информационный центр www.zotic.zp.ua

  • 1