Общественная организация

Запорожская Областная Туристическая Ассоциация

(061) 212-39-22 Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Тези виступу на Регіональній раді по координуванню туристичної та курортної діяльності при обласній державній адміністрації

Л.Ф.Брацило,

Почесний голова ГО ЗОТА

Тези виступу на Регіональній раді

по координуванню туристичної та

курортної діяльності при

обласній державній адміністрації

25 березня 2016 року

Створення умов

для відвідування мешканцями мегаполісів

місцевих рекреаційних зон

Вітаю всіх учасників сьогоднішнього зібрання і за дорученням Виконавчої ради Запорізької обласної туристичної асоціації висловлю наше бачення на питання створення внутрішнього конкурентоздатного туристично-рекреаційного продукту – 2016.

На нашу думку передусім слід зосередитися на залученні власних регіональних відпочивальників до оздоровлення в місцевих рекреаційних зонах. Як відомо, їх основна маса зосереджена в 5 найбільших містах обласного підпорядкування: Запоріжжі, Енергодарі, Мелітополі, Бердянську та Токмаці.

Якщо оперувати цифрами, то всього на сьогодні в регіоні проживає 1791,7 тис. осіб, міське населення з них становить 1379,3 тис. осіб, або 77 %. Тож саме про цю категорію населення необхідно подбати в першу чергу. Однак наша асоціація звертає увагу на необхідність, за умов зубожіння населення, облаштування також зон відпочинку у всіх без винятку районах області, зобов’язавши місцеву виконавчу владу сприяти цьому.

Перш ніж розпочати предметну розмову, як це зробити оптимальніше, хочу акцентувати увагу на такому важливому аспекті. Рішенням №4 Запорізької обласної ради від 29.12.2011 року затверджено Схему планування території Запорізької області, яка розроблялась протягом 2007-2011 років. Ця планувальна документація, розроблена в рамках розвитку Генеральної схеми планування території України, визначає принципові рішення розвитку, планування, забудови, і в тому числі використання територій адміністративно-територіальних одиниць та їх визначених частин.

Важливим для нас сьогодні є те, що цей документ визначає туристично - рекреаційне районування регіону, в центрі якого знаходяться міста обласного підпорядкування які і повинні для короткочасного відпочинку їх населення, з метою відновлення

своїх трудових ресурсів, в першу чергу використовувати місцевий оздоровчий потенціал. Зокрема, в аналітичній записці Інституту «Діпромісто», яке розробляло цей документ, зазначено рекреаційні зони та підзони всіх територій області ( інформація для зацікавлених: витяг з цього документу надано до Департаменту культури, туризму, національностей та релігій ЗОДА).

З метою створення необхідних умов для відвідування мешканцями мегаполісів місцевих рекреаційних зон в ході туристично-оздоровчого сезону 2016 року пропонується:

Дорожня карта

з організації оздоровлення мешканців мегаполісів з використанням потенціалу місцевих рекреаційних зон

1. Виконавчі комітети міських рад міст обласного підпорядкування, райдержадміністрації, згідно даних на цьому засіданні рекомендацій, здійснюють моніторинг наявних місць можливого рекреаційного відпочинку, формують їх місцевий реєстр, складають план благоустрою, визначають відповідальні підрозділи тощо: до 05.04.2016.

2. Міські голови міст обласного підпорядкування, голови РДА поновлюють персональний склад своїх Координаційних рад з розвитку туристично-рекреаційної сфери та проводять їх засідання за участю керівництва територій - партнерів по рекреаційним підзонам та зацікавлених суб’єктів підприємницької діяльності (питання для розгляду: взаємодія з оздоровлення мешканців відповідних мегаполісів у 2016 році): до 15.04.2016.

3. Виконавчі комітети міських рад міст обласного підпорядкування:

3.1. Виявляють серед суб’єктів туристичної діяльності зацікавлених у туристично-рекреаційному оздоровленні мешканців свого мегаполісу та сприяють інформуванню населення про наявний у них спектр внутрішніх туристично-рекреаційних пропозицій: до 15.04. 2016.

3.2. Проводять зустрічі з головами садових товариств з метою виявлення наявних проблем та надання всебічного сприяння: до 15.04.2016.

4. Виконавчі комітети міських рад міст обласного підпорядкування, райдержадміністрації:

4.1. Формують стратегію інформування потенційних відпочивальників про можливості рекреаційного відпочинку в 2016 році: до 20.04.2016.

4.2. Опрацьовують питання транспортних перевезень мешканців міст на відпочинок: до 20.04.2016.

4.3.Сприяють облаштуванню місць рекреаційного відпочинку санітарно - гігієнічними зручностями (туалети, навіси, підходи до води, місця для шашлику тощо): до 01.05.2016.

4.4. Забезпечують виконання заходів з оздоровлення мешканців мегаполісів з використанням рекреаційних ресурсів місцевих рекреаційних зон: до 01.11.2016.

  • Туризм

    второе приоритетное направление стратегии регионального развития Запорожской области до 2015 года

  • 1
  • 2
  • Запорожский областной туристическо-информационный центр www.zotic.zp.ua

  • 1