Общественная организация

Запорожская Областная Туристическая Ассоциация

(061) 212-39-22 Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Інформаційна довідка щодо сучасного стану промисловості Запорізької області

Сьогодні Запорізька область – регіон із значним виробничим потенціалом, один із базових регіонів у промисловому комплексі України.

У структурі промислового виробництва регіону найбільшу питому вагу мають: металургійний комплекс – кожна 5-та тонна сталі , енергетичний комплекс – кожний 4-ий кВт електроенергії, машинобудівний комплекс – кожний 2-ий український автомобіль вироблені саме у Запоріжжі. Запорізький регіон відноситься до найбільш інвестиційно-привабливих в Україні. У 2010 році областю було експортовано товарів на суму 3,2 млрд. дол. США. Позитивне сальдо зовнішньоторгового балансу в 2010 році склало приблизно 1,8 млрд. дол. США. В економіку області інвестовано 1 млрд. дол. США. В області представлені усі галузі промисловості: металургія та оброблення металу, машинобудування, виробництво інших неметалевих мінеральних виробів, легка промисловість, хімічна і нафтохімічна промисловість, виробництво коксу та продуктів нафтоперероблення, добувна, енергетична. На території області обліковується 23 вида різноманітних корисних копалин як місцевого, так і загальнодержавного значення.

Номенклатура продукції, що виробляється промисловим комплексом регіону, є багатотисячною. Запорізькі підприємства виробляють майже 27,3 % всієї електроенергії України, 20 % української сталі та феросплавів, більше 17 % готового прокату, майже увесь обсяг титанової губки, 50 % легкових автомобілів, 61,9 % проводу ізольованого обмотувального, 70 % проводу та кабелів електричних на напругу більше 1000 В.

Найбільш впливовою галуззю в промисловості області є металургійний комплекс, переважна частка продукції металургійного комплексу виробляється для поставки на експорт (62,2 %).

ВАТ "Запорізький металургійний комбінат "Запоріжсталь" – одне з провідних підприємств металургійної галузі. Третій за масштабами виробник металопродукції в Україні. Комбінат входить до рейтингу 80 кращих підприємств світу, виробляє майже 11 % чавуну і сталі, а також 29,4 % листового прокату в Україні.

ПАТ "Електрометалургійний завод "Дніпроспецсталь" ім. А. М. Кузьміна" – єдине підприємство в Україні, яке виробляє понад 800 марок сталі і сплавів і більше 1000 різних профілів прокату, спеціалізується на випуску спецсталей: сортового прокату, сталі, що калібрується, а також підшипникової, без нікелевої, хромонікелевої.

ДП "Запорізький титано-магнієвий комбінат" – єдиний в Україні виробник губчатого титану.

ПАТ «Запорізький феросплавний завод» - один з найбільших у Європі виробників феросплавів. Частка запорізького виробництва у світовому обсязі становить 5,7%.
Регіон є провідним центром вітчизняного авіадвигунобудування, автомобілебудування, виробництва трансформаторів та іншої високотехнологічної продукції, яка є фірмовим запорізьким знаком, маркою світового класу якості та надійності.

ПАТ „Запорізький автомобілебудівний завод” - єдине в Україні підприємство, що має повний цикл виробництва легкових автомобілів, який включає штампування, зварювання, фарбування, обладнання кузова і складання автомобіля. Підприємство виготовляє легкові та вантажні автомобілі, автобуси. У січні-жовтні 2011 року ПАТ «ЗАЗ» вироблено 50 991 автомобілів, експортовано 24 436 автомобілів. Високий рівень технічного забезпечення виробництва став основою для плідної співпраці ПАТ «ЗАЗ» з лідерами світового автомобілебудування: Adam Opel, Daimler AG, GM DAT, ВАЗ, ТАТА, Сhery, КІА.

АТ „Мотор Січ” – одне з провідних підприємств у світі з розробки, виробництва, ремонту та сервісного обслуговування авіаційних газотурбінних двигунів для літаків і вертольотів КБ Антонова, Яковлєва, Туполєва, Берієва, Камова, Міля., а також промислових газотурбінних установок.

ДП «ЗМКБ «Прогрес» - лідер серед конструювання авіаційних двигунів. Веде активну діяльність в галузі створення газотурбінних приводів (ГТП) промислового застосування: для газоперекачувальних агрегатів, електростанцій, бурових установок, морських і річкових судів і т.д. В даний час на підприємстві ведуться проектні та дослідно-конструкторські роботи по проекту «Розробка та серійне виробництво турбореактивного двоконтурного двигуна (ТРДД) АІ-28 для перспективних модифікацій літаків».

ВАТ «Запорізький завод« Перетворювач » - є підприємством з повним виробничим циклом:від розробки і виробництва напівпровідникових приладів до створення складних електротехнічних комплексів.

ЗАТ «Запоріжкран» - підприємство з випуску мостових, козлових та кранів спецпризначення, лідер у виробництві кранів та кранового обладнання в Східній Європі і країнах СНД.

ПАТ "Запоріжтрансформатор" – один з лідерів світового трансформаторобудування. Номенклатура продукції ПАТ «ЗТР» включає силові маслені трансформатори, електричні реактори та керовані шунтуючі реактори потужністю від 1 МВА до 1 250 МВА на класи напруги від 10 кВ до 1 150 кВ.

ВАТ «Український графіт» - провідний виробник в Україні графітованих електродів для електросталеплавильних, руднотермічних та інших видів електричних печей, товарних вуглецевих мас для електродів Содерберга, футерувальних матеріалів на основі вуглецю для підприємств металургійного, машинобудівного, хімічного та інших комплексів промисловості.

ДП Мелітопольський завод «Гідромаш» - є одним з провідних підприємств машинобудівного комплексу України з виробництва спецтехніки: комунальної та пожежної.

Запорізька область має унікальний енергетичний комплекс, що складається з гідро-, тепло- та атомної електростанцій. Область займає перше місце в Україні по виробництву електроенергії, суттєво випереджаючи будь-який інший регіон країни і являючись для багатьох із них енергетичним "донором”.

Запорізька АЕС (ЗАЕС) - найбільша в Україні і в Європі атомна електростанція, вона складається з 6 атомних енергоблоків. Щорічно станція генерує близько 40 млрд. кВт•годин електроенергії, що становить п'яту частину загально річного виробництва електроенергії в державі й половину її виробництва на українських атомних станціях.

ДніпроГЕС - забезпечує електроенергією Донецько - Криворізький промисловий район. Станція є найстарішою серед каскаду електростанцій на річці Дніпро. На основі ДніпроГЕСу в м. Запоріжжі був створений металургійний, хімічний і машинобудівний промисловий комплекс.

Провідні підприємства хімічної галузі Запорізької області:

ПАТ «Запоріжкокс» - єдине коксохімічне підприємство, що має повний технологічний цикл переробки продуктів коксування. З 2008-2010 р. в рамках програми модернізації енергопостачання було введено в експлуатацію два турбогенератора по 6 МВт і 6,5 МВт відповідно. Це дозволило забезпечити виробництво власною електроенергією в обсязі 60% від загального електроспоживання.

ПАТ «АЗМОЛ» - виробляє більше 400 різних продуктів: пластичні мастила; мастильно-охолоджуючі технологічні засоби; моторні, трансмісіонні, захисні масла і масла для холодильних агрегатів; бітумоподібні в’яжучі склади, застосовуються для дорожнього будівництва; автохімія; лакофарбові матеріали.

На базі ПрАТ "Завод напівпровідників" створюється вертикально-інтегрована компанія з повним циклом виробництва фотогальванічної продукції: від добування кварцитів до створення сонячних модулів і будівництва сонячних парків. У 2011 році проведена реконструкція виробництва, полікристалічного кремнію потужністю 3900 т. на рік.

ПАТ "Запоріжсклофлюс" - є лідером в Україні за обсягом виробництва зварювальних флюсів і силікатів натрію. За виробництвом скловиробів входить в число найбільш великих підприємств. Завод володіє унікальним обладнанням для виробництва зварювальних флюсів новим способом - методом подвійного рафінування розплаву.

Підприємства галузі виробництв іншої неметалевої мінеральної продукції:

ПАТ «Запоріжвогнетрив» - одне з найбільших в Україні підприємств з випуску вогнетривних виробів, високо глиноземних виробів, магнезіальних виробів, не формованих вогнетривів, типових теплових агрегатів.

ПАТ «Запорізький абразивний комбінат» - є єдиним виробником шліфувальних матеріалів в Україні і одним з найбільших виробників абразивів в Східній Європі.

  • Туризм

    второе приоритетное направление стратегии регионального развития Запорожской области до 2015 года

  • 1
  • 2
  • Запорожский областной туристическо-информационный центр www.zotic.zp.ua

  • 1