Общественная организация

Запорожская Областная Туристическая Ассоциация

(061) 212-39-22 Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

«Покрова на Хортиці» готує для гостей святкові сюрпризи

З нагоди свят Покрови Пресвятої Богородиці, Дня українського козацтва, Дня захисника України та Дня визволення міста Запоріжжя, які відзначаються 14 жовтня, на острові Хортиця традиційно відбудеться Всеукраїнський козацький фестиваль «Покрова на Хортиці».

Як зазначив під час брифінгу директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко, фестиваль «Покрова на Хортиці» вже став справжнім втіленням ідеї розвитку національної культури і духовності, популяризації українського козацтва та об’єднання творчого потенціалу різних регіонів України.

Святкова концертна програма за участю творчих колективів з Києва, Донецької, Дніпропетровської, Сумської, Миколаївської областей, а також з усієї Запорізької області розпочнеться театралізованим прологом «Тії слави козацької повік не забудем!» у виконанні артистів академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. В.Г. Магара.

Цього року урочисті заходи Всеукраїнського козацького фестивалю «Покрова на Хортиці» матимуть дві локації і проводитимуться на території історико-культурного комплексу «Запорозька Січ» та на «Козацькому колі» (біля музею історії запорозького козацтва Національного заповідника «Хортиця»).

Під час свята весь день працюватимуть пункти харчування із смачними стравами та гарячими напоями і на території комплексу «Запорозька Січ», і на «Козацькому колі».

На відвідувачів острова в цей день чекає чимало сюрпризів. Так, у Січовій церкві Покрови Пресвятої Богородиці, що на території історико-культурного комплексу «Запорозька Січ», буде відслужено молебень. Особливо урочистою подією обіцяє стати нагородження учасників АТО та волонтерів. У концертній програмі візьмуть участь козацький ансамбль пісні і танцю «Запорожці» обласної філармонії, колективи «Бунчук», «Калина», «Запорозькі козаки», «Гармонія», «Козаки-запорожці». Діятимуть інтерактивні програми для дітей та дорослих, свої виступи готують школи козацького бойового мистецтва «Спас» та гурт історичної реконструкції «Запорозькі січові козаки».

На «Козацькому колі» гостей свята радо вітатимуть містечко майстрів народного мистецтва «Запорізькі обереги», туристична виставка «Гостинне Запоріжжя», відбудеться презентація фестивалю національних культур «Єдина родина». На сцені «Козацького кола» запланована велика святкова програма за участю професійних та аматорських колективів з Києва, Донеччини, Дніпропетровщини, Миколаївщини, Сумщини, митців з усієї Запорізької області.

Туристична виставка «Гостинне Запоріжжя» представить туристичні перлини Запорізького краю, туристичні об’єкти, зелені садиби, пізнавальний туризм, етнотуризм, екстремальний туризм. Родзинками туристичної виставки стане можливість постріляти з лука, стати глядачами екстремальних шоу, ознайомитися з козацькою зброєю. Гості зможуть завітати до зелених садиб, де є, наприклад, соляна кімната, міні-зоопарки. Запросили на фестиваль і маленьких левенят та тигренят із Василівського зоопарку Пилишенка.

Фестиваль «Єдина родина» стане ще однією родзинкою козацького свята, де на відвідувачів чекатиме чимало приємних сюрпризів. Національно-культурні товариства готують виставки, концертні програми та оригінальні страви, майстер - класи та чимало цікавих заходів.

У великій концертній програмі візьмуть участь найкращі колективи національно-культурних товариств області та міста. На святі можна буде придбати українські сувеніри, традиційні гостинці, одяг та багато інших цікавинок.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

  • Туризм

    второе приоритетное направление стратегии регионального развития Запорожской области до 2015 года

  • 1
  • 2
  • Запорожский областной туристическо-информационный центр www.zotic.zp.ua

  • 1