Громадська організація

Запорізька Обласна Туристична Асоціація

(061) 212-39-22 Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Previous Next

Обговорювали проект законодавчих актів України з питань туризму

За участі провідних фахівців туристично-рекреаційної сфери регіону, під головуванням Римми Маруфенко, 6 лютого 2018 року відбулося розширене засідання Виконавчої ради ГО ЗОТА на якому було розглянуто проект закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань туризму», розміщений для обговорення на офіційному сайті Мінекономрозвитку.

Відбулася предметна розмова щодо цього доленосного для галузі документу. В цілому даний проект було оцінено як такий, що містить величезну кількість неприйнятних позицій і потребує ретельного доопрацювання. Передусім кидається у вічі його принципова розбіжність зі «Стратегію розвитку туризму та курортів на період до 2026 року», яка декларує провідну роль держави в розвитку туристично-рекреаційної сфери в Україні. В ньому не враховуються реалії процесу децентралізації, складний сучасний соціально-економічний стан, диспропорція розвитку туристичних дестинацій, сезоні ризики.

Турбує урівняльний підхід до суб’єктів туристичної діяльності - туроператорів, не рівнозначних за напрямами туристичної діяльності ( внутрішній, в’їзний, виїзний туризм) та обсягами надаваних послуг і, відповідно, прибутками. В цьому плані найбільшу неприйнятність викликає подання Декларацій, яке, як нам бачиться, призведе до ще більшої тінізації і зовсім не сприятиме підтримці малого та середнього тур бізнесу. Хочеться, щоб розробники документу врахували, як даність: активне туристичне життя відбувається лише в містах, які традиційно приймають туристів. Для решти територій - це примарна перспектива.

Важливим також бачиться внесення змін у питання фін гарантій. Переконані, що тур оператор повинен нести відповідальність перед туристом лише у випадку порушення своїх зобов’язань перед ним, а не у випадку його банкрутства. Було б доцільно, якби фін гарантії надавали страхові компанії, а не банки.

Викликає заперечення запропонований загальний Реєстр суб’єктів туристичної діяльності. Було б доцільно його диференціювати і вести декілька реєстрів за видами діяльності. Особливо неприйнятним є включення до єдиного реєстру фахівців туристичного супроводу, які за наявних в Україні умов, змушені працювати на засадах самозайнятості, так як екскурсійний хліб, за відсутності розвинутого в’їзного та внутрішнього туризму, ще довго нікого не зможе прогодувати. Із цього витікає недоцільність запропонованих умов на надання послуг туристичного супроводу.

Щодо створення саморегулівних організацій (СРО): перспектива їх масової появи в регіонах входить в суперечку з проголошеною Стратегією тези щодо провідної ролі держави в перспективному розвитку туристично-рекреаційної сфери.

За результатами обговорення, пропозиції запорізької туристичної громадськості надіслано Степану Романюку, голові Громадської «Української Координаційної Ради професійних об’єднань у сфері туризму» для передачі їх розробникам проекту зі сподіванням бути почутими…

Звертаємося також до всіх працівників туристичного бізнесу: не будьте байдужими і власноруч візьміть участь в обговоренні вищезазначеного проекту на сайті Мінекономрозвитку, адже від цього залежить майбутнє кожного з нас і нашої спільної справи в цілому.

Виконавча рада ГО ЗОТА

  • Туризм

    второе приоритетное направление стратегии регионального развития Запорожской области до 2015 года

  • 1
  • 2
  • Запорожский областной туристическо-информационный центр www.zotic.zp.ua

  • 1