Громадська організація

Запорізька Обласна Туристична Асоціація

(061) 212-39-22 Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Відповідь від Міністерства економічного розвитку і торгівлі України на запитання до новопризначеного голови департаменту туризму і курортів

Редакція Zruchno.Travel отримала відповідь від Міністерства економічного розвитку і торгівлі України на запитання до новопризначеного голови департаменту туризму і курортів Оксани Сердюк щодо її завдань та пріоритетів на новій посаді.

У відповідь на ваш запит від 09.02.2018, прес-служба Мінекономрозвитку повідомляє наступне.

Першочергова увага Мінекономрозвитку у 2018 році зосереджена на виконанні Плану заходів з реалізації Стратегії розвитку туризму та курортів на період до 2026 року, як Вами вірно зазначено в межах дуже обмежених фінансових ресурсів, передбачених Законом України "Про Державний бюджет на 2018 рік". Тож перед Мінекономрозвитку стоїть завдання провести значну роботу спільно з Міністерством фінансів щодо збільшення фінансування у наступних роках. Наразі ведеться робота щодо посилення аргументації для такого збільшення. Ми б хотіли розраховувати і на підтримку депутатів в цьому питанні.

Однак, основна увага Мінекономрозвитку зосереджена на подоланні наявних негативних тенденцій щодо спаду в’їзного туристичного потоку, створенні і поширенні у світовому інформаційному просторі меседжів про безпечність та привабливість подорожей до України.

Обмежені бюджетні ресурси 2018 року, в першу чергу, будуть спрямовані на популяризацію туристичного продукту на міжнародному та внутрішнього ринках (презентації туристичних можливостей України, проведення прес-турів для представників іноземних ЗМІ, поширення публікацій про унікальні туристичні продукти в іноземних виданнях).

Сфера туризму потребує більш ефективного управління та впровадження нових інструментів державного регулювання з урахуванням європейського досвіду. Ключовою проблемою є моральна застарілість (невідповідність вимогам часу) нормативно-правових актів у сфері туризму, принципові положення галузевого закону залишаються незмінними з 1995 року і потребують негайного перегляду.

Мінекономрозвитку проводиться громадське обговорення розробленого проекту Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань туризму”. Законопроект комплексний, складний, багато запропонованих норм є дискусійними для професійних кіл, оскільки вбачаються лобіювання інтересів різних учасників ринку.

Наразі маємо понад 50 листів із зауваженнями та пропозиціями до законопроекту, які ретельно опрацьовуються нашими фахівцями. Мінекономрозвитку планує провести кілька зустрічей регіонами України задля обговорення доопрацьованої редакції.

Міністерство рішуче налаштоване на розбудову стратегічного співробітництва як з туристичними дестинаціями (областями, містами) так і з громадськими об’єднаннями в галузі туризму, буде консолідувати зусилля із Національною туристичною організацією та громадськими об’єднаннями по формуванню пропозицій пріоритетів державної маркетингової стратегії туризму.

В рамках минулорічної промоційної кампанії Мінекономрозвитку спільно з представництвом Міжнародних авіаліній України проведено презентацію туристичних можливостей України у США та Канаді та анонсовано відкриття нового авіасполучення Київ – Торонто – Київ. Від імені міністерства дякуємо Асоціації індустрії гостинності України за позицію (діяльність) з долучення до роботи з активізації в’їзного туристичного потоку, зокрема, з Канади.

Прес-служба Мінекономрозвитку

  • Туризм

    второе приоритетное направление стратегии регионального развития Запорожской области до 2015 года

  • 1
  • 2
  • Запорожский областной туристическо-информационный центр www.zotic.zp.ua

  • 1