Громадська організація

Запорізька Обласна Туристична Асоціація

(061) 212-39-22 Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

До відома зацікавленої громадськості Запорізької області

Сьогодні Виконавча рада ГО «Запорізька обласна туристична асоціація» звернулася до керівництва Запорізької обласної ради та Запорізької ОДА з листами про наявні загрози щодо існування ряду об’єктів природно-заповідного фонду Запорізької області для потреб туристично-рекреаційної сфери.

Зокрема, в них висловлюється стурбованість щодо ситуації, яка склалася навколо двох об’єктів природно-заповідного фонду, які використовуються як туристичні рекреаційні території та входять до міжрайонних туристичних маршрутів регіону.

Йдеться про зоологічний парк місцевого значення «Таврія» в Новомиколаївському районі та ботанічний заказник «Цілинна балка» Токмацького району.

Наше звернення до регіональної влади є реакцією на стурбованість місцевих мешканців щодо їх подальшої долі, якою вони поділилися з нашою організацією.

Так, за інформацією з території, на сьогодні заповідник «Таврія» вже припинив масове обслуговування туристів, оскільки відбулася кількаразова зміна його власників і останній господар (вказують на мешканця СМТ. Покровське Дніпропетровської області) заявив, що його не цікавить природна унікальність об’єкту, а лише земля…

Ще далі пішло місцеве свавілля в Токмацькому районі. Не можна повірити в те, що без відома голови Жовтневої сільської ради розорані схили Куркулацької балки, яка є частиною ботанічного заказника «Цілинна балка». Ця місцина знаходиться поблизу с.Покровське та туристичного об’єкту - пам’ятного знаку, встановленого в ознаменування битви києворуських дружин з половцями 4 квітня 1103 року.

Обидва об’єкти офіційно включені за ініціативою зазначених районів, за погодженням з Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в Запорізькій області до переліку туристично-рекреаційних об’єктів за результатами наукового туристичного діагностування області в 2007 році ( див. «Путівник-довідник «Мандруємо запорізькими просторами». 2008.

Наведені факти свідчать або про повну необізнаність сучасних керівників місцевих громад щодо природної та туристичної цінності зазначених об’єктів, або про свідомо вчинені правопорушення.

ГО ЗОТА звернулася до ЗОР та ЗОДА з клопотанням невідкладно втрутитися в ситуацію з метою збереження цих територій у статусі рекреаційних, оскільки Закон забороняє несанкціоноване зменшення природних охоронних територій.

  • Туризм

    второе приоритетное направление стратегии регионального развития Запорожской области до 2015 года

  • 1
  • 2
  • Запорожский областной туристическо-информационный центр www.zotic.zp.ua

  • 1