Громадська організація

Запорізька Обласна Туристична Асоціація

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

uk UK en EN ru RU

Токмацький краєзнавчий музей запрошує

Унікальна кам`яна стела в Токмацькому краєзнавчому музеї

У січні 2016 року співробітники Токмацького краєзнавчого музею знову розглядали можливості для реекспозиції музею з метою залучення відвідувачів, яким не байдужа історія рідного краю.

Експозиція нашого музею вкрай застаріла, тому що оформлена ще в далеких 1983-1984 роках, тобто понад 30 років. Понад 25 років відсутне будь-яке фінансування на розвиток і оновлення експозиції музею. На нараді у директора пригадали про цікаву подію, що відбулася 25 років тому.

На початку 1990-х років до нашого музею несподівано завітала Раїса Рик – ясновидиця з м. Запоріжжя. Зараз вона проживає у Підмосков`ї та користується великою популярністю ясновидиці серед росіян. Хтось із токмачан тоді порадив їй звернути увагу на кам`яну стелу, яка зберігається в Токмацькому краєзнавчому музеї. Вона повідомила співробітників музею про те, що в експозиції залу “Археологія краю” знаходиться стела, яка випромінює позитивну енергетику та має лікувальні властивості. На той час співробітники нашого музею не звернули належної уваги на це повідомлення, тому що тематика позитивної енергетики була недостатньо досліджена вченими та ще й не мала такої популярності, як сьогодні, серед звичайних громадян.

Пригадали, як кам`яна стела потрапила до нашого музею. У 1980-х роках Токмацький музей мав статус відділу Мелітопольського краєзнавчого музею. З легкої руки та щирого сердця тогочасного директора Мелітопольського музею Б.Д.Михайлова – відомого вченого археолога, доктора філософії історії та мого першого вчителя музейної справи, до експозиції Токмацького відділу потрапили ряд знакових експонатів, які давали змогу розкрити в повній мірі тематику залу “Археологія краю”. Серед них була й кам`яна стела, яка мала не досить привабливий вигляд, але мала досить поважний вік – 3 - 2 тис. років до нашої ери.

У лютому 2016 року ми запросили до музею нашу землячку, яка має вроджений дар ясновидиці, але вона просила не називати її ім`я, стверджуючи, що вона не публічна людина. Жінка дослідила кам`яну стелу і теж повідомила нас про те, що відчуває позитивну енергетику на відстані до 3 метрів. Потім вона закрила свої очі і розповіла, що наша стела стояла багато років у центрі ритуального місця стародавніх людей, яке має ефект намоленого людьми місця, тому й випромінює позитивну енергію. У давнину кам`яна стела стояла значно вище, ніж зараз. Поряд зі стелою, жінка “побачила” дерев`яне зображення бога Перуна. Далі вона побачила подію через відстань часу, як навколо кам`яної стели у колі стоять 12 людей (волхвів) у білій одежі (довгих сорочках) і проводять ритуальне дійство (моляться). А навколо них відбувався хоровод молодих хлопців та дівчат. Цей “побачений” сюжет нагадує ритуальні свята стародавніх слов`ян, які населяли наш край у сиву давнину. Далі ця жінка побачила нашу правдавню річку Молочну. Тобто, це дійство відбувалось на території нашого приазовського краю.

В експозиції залу „Археологія краю” жінка звернула увагу на кам”яного половецького воїна і погодилась з тим , що він повинен стояти у дальньому кутку зали. Цей кам”яний воїн стояв стражем на могильному кургані, де похований поважний та багатий половецький воїн, тому не має позитивної енергії.. Крім того, в цьому ж залі вона знайшла висічені рунічні знаки на одній кам”яній брилі.

Колектив Токмацького краєзнавчого музею запрошує до співробітництва запорізьких біоенергетиків, ясновидиців, туристичні фірми, а звичайних громадян. Запрошуємо відвідати цікаву експозицію нашого музею, що має ряд унікальних та багато рідкістних експонатів, які часто викликали захоплення у гостей нашого міста і які навіть не сподівались, що такому провінційному музеї можуть бути такі цікаві експонати.

Медведський В.І., директор Токмацького міського краєзнавчого музею