Громадська організація

Запорізька Обласна Туристична Асоціація

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

uk UK en EN ru RU

Особливості Запорізького туризму

Туристична карта Запорізької області, Туристическая карта Запорожской областиz1

Запорізька область, розташована в південно-східній частині України на чорноземах степової зони, крім потужного промислово - енергетичного потенціалу, має досить цінні природні та історико-культурні ресурси, що створює сприятливі умови для сталого розвитку туристичної та курортно-рекреаційної сфери.

Територія області з населенням приблизно у 1860 тис. Чол., Займає 27,2 тис. Кв.км, і має розвинену систему транспорту: залізничного, автомобільного, водного та авіаційного.

Важливе значення мають:

наявність на півдні області азовського морського узбережжя загальною протяжністю близько 380 км, природного ареалу в басейні р.Дніпро, залишки колишніх плавнів історичного Великого луки.

Сприятливий клімат, неповторні прибережні дніпровські пейзажі, цілющі мінеральні джерела та лікувальні грязі, тепле Азовське море, приваблюють туристів і відпочиваючих. В оздоровчих цілях широко використовується озокерит і спелеотерапія.

z2

Міста Бердянськ, Приморськ, пгт.Кирилловка і інші місця відпочинку в Приазов'ї користуються великою популярністю як курортні. Значну роль у розвитку регіону зіграло прийняття Верховною Радою України 11.01.2005 Закону України «Про оголошення лікувально-оздоровчої території м.Бердянськ курортом державного значення».

В цілому курортні та рекреаційні території складають майже 15% території області. Всього на Азовському узбережжі та в акваторії р.Дніпро в регіоні функціонує понад 500 оздоровчих установ.

У ряді районів області створено садиби зеленого туризму.

Всі ці фактори сприяли тому, що діяльність з надання послуг з оздоровлення та змістовного відпочинку, яка має в Запорізькій області давню традицію, має великий потенціал і привабливу перспективу.

Сучасний стан запорізького туризму, відбивається в рейтингу регіонів за основними показниками ліцензіатів (туроператорів та турагентів України) в якому, традиційно, регіон має одні з кращих показників за кількістю наданих послуг і їх обсягах.

z3

Станом на 01.07.2010 в Запорізькій області зареєстровано 239 суб'єктів туристичної діяльності, які традиційно займаються виїзним, в'їзним і внутрішнім туризмом.

Особливе місце в діяльності запорізьких туристичних підприємств займають дитячий туризм і оздоровлення. Великою популярністю у населення користуються пізнавальний, спортивний і екологічний туризм. Останнім часом впевнено торують собі дорогу етнотуризм і сільський зелений туризм.

З кожним роком у запорожців зростає інтерес до пізнання рідного краю, своєї країни і світу, оскільки туризм - це найбільш ефективний шлях до самопізнання кожного народу і історико-культурного обміну представників світової спільноти.

З кожним роком все більш упізнаваним стає бренд «Запоріжжя туристичне». Туристичні ресурси регіону включають не тільки такі відомі за межами країни пам'ятники, як Національний заповідник «Хортиця», Національний історико-археологічний заповідник «Кам'яна могила», Василівський історико-архітектурний музей-заповідник «Садиба Попова», а й неповторні степові ландшафти, річку Дніпро з тисячолітніми скелястими берегами, ареал Азовського узбережжя, унікальні куточки природи.

z4

Своєрідністю краю є унікальне поєднання природних умов, ландшафтів, різнопланових рекреаційних ресурсів з рядом потужних пам'яток історії, археології, монументального мистецтва та архітектури яких налічується понад 8 тис. Об'єктів.

Запорізький край запрошує всіх ближче познайомиться з його історичними та природними пам'ятками!